poniedziałek, 22 września 2014

Jesienny balkon i bukiet z kwiatów, z ogrodu Kasi Bellingham

       
          W tym roku, lato wyjątkowo rozpieszczało swoimi słonecznymi dniami. I chociaż wydaje się, że to już ostatnie tchnienie słonecznej aury, to rośliny nadal ozdabiają swoimi kolorami otoczenie. Pamiętajmy, że planując jesienne kompozycje zrekompensujemy sobie zaokienną szarugę.

          Ja swoje balkonowe donice obsadziłam już miesiąc temu ale ciągle coś zmieniam, dostawiam, dosadzam i ciągle mi mało, jedynie biała begonia bulwiasta od początku lata trzyma się doskonale i nie mam zamiaru jej eksmitować.
          W tym roku zaplanowałam ciepłe, słoneczne kolory i jak zwykle skończyło się inaczej. Słoneczne pozostały tylko dodatki a najpiękniejszy z nich, to bukiet kwiatów z kaszubskiego ogrodu Kasi i Andrew Bellingham - pozostałość po warsztatach, gdzie uświadomiłam sobie jak bardzo niedoceniałam bukietów z roślin rosnących w naszych ogrodach ale o tym kiedy indziej.          Do pełnej satysfakcji z mojego słonecznego balkonu brakuje mi kilku roślin. Obecnie jestem na etapie poszukiwań fioletowych kapust ozdobnych i żółtych chryzantem.


5 komentarzy:

 1. Jest pięknie, dodatki i kwiaty są wyraziste, ale nie przytłaczają balkonu - bardzo mi się podoba. Wrzosy wnoszą trochę sielskiego klimatu, a dynia przypomniała mi o obiedzie i fantastycznej zupie dyniowej! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Wolę sielski niż nowoczesny.. taki jest bardziej przytulny. Zupę dyniową lubię i robię często.. a ta pewnie też skończy w garnku..

   Usuń
 2. Piękny masz balkon, taki spokojny, pozwalający wypocząć, duży jest? A bukiet z ogrodu Kasi śliczny, zajrzałam do Ciebie licząc na jakąś relację z warsztatów :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Balkon ma ok 6m kwadratowych ale jest wąską kiszką jak większość w blokach.., prócz tego co na zdjęciach mieści się też małe źródełko, skrzynia z ziołami i suszarka na pranie. Zmieniłabym go jeszcze bardziej gdybym planowała mieszkać w bloku na stałe a tak, jak wszystko się poukłada, za rok będę zakładała swój osobisty ogród.. na razie pozostaje ten założony przeze mnie u rodziców.

   Relacja z warsztatów u Kasi będzie pod koniec tygodnia ;)

   Usuń
 3. Jakze pieknie mozna urzadzic balkon! Cudowne, przytulne miejsce na kawke w jesiennym sloncu:)

  OdpowiedzUsuń