niedziela, 15 lutego 2015

WIOSNA JUŻ NIEDŁUGO ??
Zdjęcia powyżej sprzed roku, z 9 marca. Było ciepło, słonecznie i wiosna na całego..  Niektórzy mówili, 'nie masz co już sprzątać w ogródku bo śnieg na pewno będzie jeszcze padał'.  Dla mnie jedno nie wyklucza drugiego..

Z wiosną, z nowym sezonem nadchodzi wiele zmian i będzie to chyba najbardziej trudny sezon w naszej historii.  Zmiany i wiosenne porządki nie mogły ominąć też strony internetowej. Trzeba było ją odświeżyć  i unowocześnić a w nowej odsłonie można zobaczyć ją TUTAJ.

W tym roku przed nami wiele nowych ogrodów, wiele wyzwań i nowych doświadczeń..  
Z niecierpliwością czekam aż zakwitną pierwsze przebiśniegi i krokusy a termometr będzie wskazywał dziesięć kresek powyżej zera. Tymczasem doniczkowe hiacynty i kwieciste wianki wprowadzają wiosenny nastrój w domu.


6 komentarzy:

 1. U mnie taka pogoda jak na tych zdjęciach już jest :) Zobaczymy tylko na jak długo! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas była niestety tylko przez 2 dni i zapachniało na krótko wiosną..

   Usuń
 2. U nas +7 i słońca. I to od kilku dni:) Ale noce mroźne, nawet do -7 spada słupek rtęci. Tak więc nie rozgarniam kopczyków, nie wygrabiam z rabat igliwia i liści-niech jeszcze chronią to, co pod spodem. Zaczynamy ferie - migiem się skończą (jak wszystko co dobre) i ani się obejrzymy jak przywitamy marzec:) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na razie rozpoczęłam i zakończyłam prace ogrodowe na przycinaniu krzewów.. kopczyki i chochoły jeszcze muszą pobyć ale czekam na początek marca i biorę się za porządki ;)

   Usuń
 3. No pewnie, ze juz do nas idzie! Ja poczynilam pierwsze prace porzadkowe I rozmyslam, jakie nasionka powoli wysiewac. Bo zimy to juz nie bedzie, na pewno...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Ciebie, na wyspach trochę cieplej więc pewnie i wegetacja przyspieszona.. ale ogrodnicy chyba w każdym kraju już się niecierpliwią..

   Usuń