niedziela, 6 września 2015

ZIELEŃ TO ŻYCIE


          23 wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE zakończył wczorajszy dzień. Z roku na rok wystawa ta cieszy się większa popularnością a ogródki pokazowe przyciągają tłumy odwiedzających.  W tym roku został zorganizowany konkurs na najpiękniejszy przedogródek. Wszystkie zostały zaprojektowane po mistrzowsku, moim faworytem był  PRZEDOGRÓDEK PODRÓŻNIKA.

 
 
                
          W środku hali, odwiedzających witały roślinne nowości. Numerem jeden został w tym roku milin
Campsis ×tagliabuana
 SUMMER JAZZ TM FIRE 'Takarazuka Fresa'
, którego roczny przyrost to tylko ok 70cm.          Oprócz jak zwykle przepięknych kolorowych stoisk moja uwagę zwróciły prace z egzaminu florystycznego oraz biżuteria jednej z pracowni florystycznych - cudo!!


          Przechadzając się wystawowymi alejkami jest na co popatrzeć bo zjeżdża się grubo ponad sto firm z całej Europy i każda prezentuje co innego. Prócz szkółek swoje stoiska mają firmy z akcesoriami ogrodniczymi, sprzętem ogrodniczym, nawozy, wydawnictwa ogrodnicze, ogrodowe dekoracje. Nie sposób było nie zauważyć Bożonarodzeniowych akcentów, które nie pasowały do całości bo kto w Boże Narodzenie widział zieloną trawę, kwitnące rośliny i liście na drzewach a wśród nich choinki z bombkami i szopki ale kiedy jak nie podczas wystawy można prezentować okazałe jodły i świerki, które za 3 miesiące będziemy tłumnie kupować. Jak co roku odbyły się też liczne konferencje a tegorocznym gościem specjalnym była Martha Schwartz.


          Dla mnie najmilszym punktem wystawy było spotkanie z nikim innym jak jedną z bardziej rozpoznawanych polskich projektantek ogrodów. Stojąc w kolejce po książkę usłyszałam znajomy głos, odwróciłam się i słuch mnie nie mylił - Danusia Młoźniak. Na szczęście jeszcze nie było tłumu ludzi bo Danusia dopiero przyszła więc można było porozmawiać, zrobić sobie pamiatkowe zdjęcie i dostać autograf w jej autorskiej książce.

4 komentarze:

 1. Miło Ciebie widzieć na zdjęciu z Danusią :) Z przyjemnością czytam wszystkie relacje z Wystawy bo w każdej można znaleźć coś nowego. Mnie najbardziej przyciągają zdjęcia z bylinami :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie każda relacja z wystawy nieco się różni i w każdej można znaleźć coś ciekawego, byliny w tym roku rządziły !!

   Usuń
 2. Zapewne nie raz gdzieś między alejkami się minęłyśmy :) Miło Cię zobaczyć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo obszerna relacja. Dodaję ją do innych na moim blogu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń