sobota, 30 stycznia 2016

PROJEKT OGRODU NA TRZYSTU METRACH

          Planujemy..., mierzymy..., projektujemy i.... czekamy na wiosnę...;)  
Nasz najnowszy projekt.  

          Działka niewielka bo 700 metrów kwadratowych, ponad połowę zajmuje dom, garaż i podjazd. Budynek nowoczesny, piętrowy, w kolorach bieli i grafitu, okna i drzwi - złoty dąb.
Ogród stylem nawiązuje do budynku. Do prostych form w postaci żywopłotów zostały wprowadzone byliny w określonej kolorystyce, ich kwiaty będą kolorowym i zmiennym akcentem w ciągu sezonu.
Pieszy szlak wyznaczają wyżwirowane ścieżki z grafitowymi płytami, trawnik zajmuje niewielką część ogrodu. Nad całością rozkładają korony drzewa głównie o purpurowych liściach. Z dużych okien domu możemy podziwiać kolorowe rabaty wabiące motyle i pszczoły. Miejsce, w półcieniu okazało się idealne dla części rekreacyjnej, do której prowadzi drewniana bramka. Swoje miejsce znalazła tam huśtawka i piaskownica dla dzieci. Ciekawym akcentem kolorystycznym przez cały rok będą sezonowe kompozycje z kwiatów jednorocznych ustawione w sześciu dużych donicach, 3 z nich przy wejściu głównym do domu i 3 na placyku z kruszywem, naprzeciwko ławki gdzie można przysiąść i zerkać na północną i zachodnią stronę ogrodu.
2 komentarze:

 1. Fajny układ, oparty na liniach prostych. Ciekawie wyszła ta drewniana bramka, a kolorowe byliny będą dobrze wyglądać z wnętrza :-)
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, dokładnie tak miało być..prosto i funkcjonalnie. Byliny mają zaglądać do wnętrza i poprawiać nastrój pacjentom siedzącym na fotelu dentystycznym ;)

   Usuń