sobota, 29 marca 2014

Wiosenne kompozycje w donicach          Marzec, kwiecień - czas kiedy rośliny "budzą się ze snu" a  właściciele ogrodów cieszą się z każdej kwitnącej rośliny. Wtedy też wiosenne kompozycje zaczynają ozdabiać ogrody, wejścia do domu, czy balkony. Najlepszymi roślinami do tego typu zadań są bratki, stokrotki i pierwiosnki, przymrozki występujące o tej porze są dla nich nieszkodliwe.

 
 4 komentarze:

 1. Sobotnie, słoneczne dzień dobry!
  Kompozycje fantastyczne... ależ mi się podobają te donice, nadgryzione zębem czasu... Dają wspaniały dom kwiatom. Gratuluję - efekt znakomity!
  Miłego dnia :)
  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie donice robią wrażenie i nie są wcale tak stare na jakie wyglądają.. a o wyczyszczeniu ich nie ma nawet mowy. Mech i porosty mają swój urok.

   Usuń
 2. Fantastyczne!! Stokrotki boskie, takie małe pompy:) urocze bratki:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja! Dzięki takim donicom nawet jeśli się nie ma dużo miejsca w ogrodzie można posadzić różne kwiaty, mieszać je dowolnie ze sobą i tworzyć unikatowe kompozycje. Ale trzeba też pamiętać, że to ograniczona przestrzeń, ilość ziemi, dostęp do wody - trzeba ją roślinom regularnie dostarczać aby kwiaty jak najdłużej wyglądały pięknie.

  OdpowiedzUsuń