czwartek, 10 lipca 2014

Ulubiony przedogródek

          Moda na bukszpany i żurawki dopadła i mnie. I chociaż żurawki już dawno były jednymi z moich ulubionych roślin to całkiem niedawno stwierdziłam, że w zestawieniu z wrzosami, trawami i bukszpanami tworzą zawsze udane kompozycje na rabacie.
Na tej podstawie powstał poniższy przedogródek i dziś jest jednym z moich ulubionych.


         Na rabacie pod domem posadzone są żurawki 'Cherry Cola' i 'Shanghai', wrzosy 'Dark Beauty' i 'Con Brio', modrzewnice 'Blue Ice', miskanty 'Yaku Jima' i oczywiście kule z bukszpanu.
Na innej zaś bukszpany tworzą obwódkę dla róż okrywowych i śliwy 'Pissardii'. Pod ogrodzeniem znajdują się żywotniki 'Smaragd' i cisy odmiany 'Hilli'.
 
 

4 komentarze:

 1. Bardzo mi się podoba. Jest tak elegancko! A żurawki są wspaniałe, każdy może wybrać taki kolor jak mu się najbardziej podoba....
  Pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żurawkowa moda trwa w najlepsze.. ja sadzę je w każdym ogródku i najważniejsze, że pasują do każdego rodzaju ogrodu..

   Usuń
 2. Pięknie to wygląda! Widać, że w wykonanie i pielęgnacje włożono wiele serca. Na pewno każdy zwraca uwagę na ten przedogródek i wcale nie dziwi, że jest on dla Ciebie ulubionym. Idealny dobór roślin!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam ogród na dobrą sprawę jest bardzo fajnym miejscem i ja jeszcze chcę powiedzieć, że także warto jest mieć wiedzę gdzie znaleźć ciekawe meble ogrodowe. Jak dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaglądanie do sklepu https://ogrodolandia.pl/pl/new gdyż tam zawsze takie rzeczy znajdziemy.

  OdpowiedzUsuń